Граѓаните се жалат на пропусти во јавниот превоз во регионот

Безбедноста на автобусите, независно од тоа дали станува збор за возила што превезуваат патници низ државата, во странство или станува збор за автобуси што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Огласот за доделување пакет линии и за давање на дозволи е објавен денеска во дневните весници и на сајтот на Град Скопје. Досегашниот договор, склучен од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во гостување во дневникот на ТВ Сител истакна дека чекорите што ги превзема ВМРО- ДПМНЕ се во насока да се ...
сите 440 | | | веќе видена

Руската државна телевизија соопшти дека Москва би можела да распореди тактичко нуклеарно оружје на нејзините европски граници доколку Финска и Шведска дозволат ...
сите 566 | | | веќе видена

Во Сремски Карловци вчера започна годишната седница на Соборот на Српската православна црква (СПЦ), со свеченост по повод стогодишнината од обновата на Пеќката ...
сите 479 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 148 | | | веќе видена

„Блокадата на Парламентот не е многу разумна и не претставува соодветен пат во овој момент кога е функционална владината коалиција.’ – тврди Ќани Нухиу, ...
сите 40 | | | веќе видена

„Зборував со Дмитро синоќа“, вели Хана Науменко, свршеницата на Дмитро Данилов (29). Врската била ужасна, па парот комуницирал преку СМС. „Тој напиша дека им ...
сите 174 | | | веќе видена

Почна седницата на Комисијата за избори и именувања, на која треба да се предложат до 120-те пратеници три имиња – кандидати за судии во Уставниот суд. Иако ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните се жалат на пропусти во јавниот превоз во регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: