ВМРО-ДПМНЕ има мнозинство во Охрид, ДУИ и СДСМ се во опозиција

2 копии
6 копии
2 копии
2 копии

Општина Тетово најави дека во четврток ќе се одржи конститутивна седница на Советот, а градоначалникот Биљал Касами на прес-конференција навести дека има ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За обнова на Македонија“, Бобан Стефковски, ги освои симпатиите на жителите на Гази Баба, па во ...
| | веќе видена | слични

Советниците во Општина Битола од граѓанската листа Поинаку, на ВМРО-ДПМНЕ и на Левица за претседателка на Советот ја избраа советничката од Поинаку Габриела ...
| | веќе видена | слични

Нефи Усеини советникот на ДУИ во општина Охрид денеска ќе поднесе оставка од ова функција. Информацијата за неговата оставка, за ,, Слободен печат “ ја потврди ...
| | веќе видена | слични

Осумнаесетте членови на новото мнозинство во Советот на Општина Битола ја прескокнаа „Северна“ при давањето на свечената заклетва на денешната конститутивна ...
| | веќе видена | слични

Општинскиот совет во Тетово сѐ уште нема мнозинство, а конститутивната седница постојано се одложува, објави ТВ21 . „Во понеделник е закажана седница на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 339 | | | веќе видена

Сите четири забелешки на ВМРО-ДПМНЕ се веќе инкорпорирани во предлогот, истакнаа вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за ...
сите 221 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 70 | | | веќе видена

Што добива, а што губи Северна Македонија со Францускиот предлог кој е основа за тргање на бугарското вето и отварање на пристапните преговори за членство во ...
сите 648 | | | веќе видена

Францускиот предлог за деблокада на македонските интеграции во ЕУ, интегрално преведен на македонски јазик, од вчера е објавен на официјалната веб страница на ...
сите 204 | | | веќе видена

Пејачката Ребека пред Собранието пееше и се обрати пред насобраните граѓани. Таа изјави дека оние кои носат црни костумчиња, ако ставиле француски парфем, не ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ има мнозинство во Охрид, ДУИ и СДСМ се во опозиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: