Претседателка на Советот на Општина Битола стана Габриела Илиевска од граѓанската листа Поинаку

Советниците во Општина Битола од граѓанската листа Поинаку, на ВМРО-ДПМНЕ и на Левица за претседателка на Советот ја избраа советничката од Поинаку Габриела ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
2 копии

Иако најави оставка Нефи Усеини од ДУИ денес се појави на седница на Советот на Охрид и му беше верификуван советничкиот мандат.Но, не само тоа, туку тој седна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

„Ограничете го вашето присуство на улиците на Енергодар! Добивме информации за нови провокации од страна на окупаторите“, објави на Телеграм украинската ...
сите 310 | | | веќе видена

Вкупно 69 кривични дела за семејно насилство во Кавадарци се регистрирани за последните две години, а ниту една жртва не побарала парична помош од Општината во ...
сите 143 | | | веќе видена

АМСМ соопшти дека на граничните преминиа „Табановце“ и „Пелинце“ се чека околу два часа за влез и излез од државата. На „Богородица“ времето на чекање за излез ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателка на Советот на Општина Битола стана Габриела Илиевска од граѓанската листа Поинаку

Од:
До кого (е-маил):
Порака: