Новото мнозинство во Советот на Битола без „Северна“ во свечената заклетва, не и опозицијата

Осумнаесетте членови на новото мнозинство во Советот на Општина Битола ја прескокнаа „Северна“ при давањето на свечената заклетва на денешната конститутивна ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
2 копии

Иако најави оставка Нефи Усеини од ДУИ денес се појави на седница на Советот на Охрид и му беше верификуван советничкиот мандат.Но, не само тоа, туку тој седна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Вложувањата во акции на „Комерцијална банка“ излегоа многу добра и исплатлива инвестиција. Особено за „Гранит“ кој благодарејќи на дивидендата од оваа акција е ...
сите 20 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новото мнозинство во Советот на Битола без „Северна“ во свечената заклетва, не и опозицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: