САД размислуваат за итно одобрување на вакцината на „Фајзер“ кај деца од 5 до 11 години

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Американскиот Центар за контрола и превенција на болести (ЦДЦ) препорача вакцинирање деца на возраст од пет до 11 години со вакцината Фајзер/Бионтек против ...
| | веќе видена | слични

Дванаесет романски тешко болни пациенти со Ковид-19 се транспортирани на лекување во Германија. За утре е планиран уште еден лет на Бундесверот, со кој ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Агенцијата за храна и лекови на САД (ФДА) ја одобри ковид вакцината на „Фајзер/Бионтек“ за децата од 5 до 11 години, но таа нема веднаш да биде достапна за ...
| | веќе видена | слични

Вакцинацијата на возрасните трае од почетокот на годината, а во последните неколку месеци се поголем број земји одлучија да ги вакцинираат децата. Возрасната ...
| | веќе видена | слични

Силнен бран на новозаболени од ковид-19 во Бугарија и Романија. И двете земји од ЕУ се со најниска стапка на вакцинација. Конечно деновиве во јавноста ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 401 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД размислуваат за итно одобрување на вакцината на „Фајзер“ кај деца од 5 до 11 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: