Во Бугарија и Романија пред умирање признаваат дека имаат лажен сертификат

Силнен бран на новозаболени од ковид-19 во Бугарија и Романија. И двете земји од ЕУ се со најниска стапка на вакцинација. Конечно деновиве во јавноста ја ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Грците кои не сакаат да се вакцинираат, но сакаат да имаат сертификат за вакцинација, нелегално, по цена од 300 евра вадат европски сертификати во Бугарија, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Грција за 300 евра се продаваат лажни бугарски ковид сертификати. Грчката државна телевизија ЕРТ објави прилог за начинот на кој работат наводни бугарски ...
| | веќе видена | слични

Според телевизијата, бугарската мрежа е веќе активна во северниот дел на земјата, а лицето кое говори за ЕРТ објаснува дека тоа е мрежа во Бугарија, а тој само ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вчера беа регистрирани нови 417 случаи на Ковид-19 од 2.964 тестирања или 14 отсто, вкупно пријавени десет починати и 329 оздравени пациенти. Во моментот во ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство вчера соопшти дека во текот на завчерашниот ден, граѓаните кои имаат генерирано ЕУ сертификат за вакцинација преку vakcinacija.mk ...
| | веќе видена | слични

Европските земји, како и Македонија, изминатите денови мораа да да ги ажурираат дигиталните вакцинални сертификати отакако на хакерски форум се појавил оглас, ...
| | веќе видена | слични

Личноста Адолф Хитлер, роден на 1-ви јануари, 1900 година и со примена втора доза на Pfizer вакцина на 1-ви октомври, 2021 има изгенерирано валиден ЕУ Digital ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за здравство информира дека во текот на вчерашниот ден, граѓаните кои имаат генерирано EУ сертификат за вакцинација преку vakcinacija.mk треба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ГЕРБ и поранешен бугарски премиер Бојко Борисов на премиерот Димитар Ковачевски му порачал веднаш да ги решат тешките прашања и да не ја ...
сите 918 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 168 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид соопштија дека ја осудуваат хајката што се води против градоначалникот Пецаков, а властите молчат за премиерот Ковачевски. Од таму велат ...
сите 202 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 149 | | | веќе видена

Хрватскиот пејач Тони Цетински на овој ден се присети на својот драг колега која прерано почина. Тоше Проески денеска би наполнил 41 година, а по тој повод ...
сите 110 | | | веќе видена

Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
сите 353 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Бугарија и Романија пред умирање признаваат дека имаат лажен сертификат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: