ГЕРМАНСКИТЕ ДИПЛОМАТИ ВООДУШЕВЕНИ ОД ДРЕКСЛМАЈЕР Фабриката има добра организација и отвора пат за младите

Германските амбасадори од регионот ја посетија фабриката Дрекслмајер во Кавадарци. Дипломатите беа дочекани од менаџментот на Дрекслмајер и заедно направија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пристап и организација на Б2Б-состаноци со огромен број германски компании-купувачи кои се во потрага по нови компании-добавувачи, овозможува платформата „AHK ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Компанијата „Амфенол Технолоџи Македонија“ од Кочани, која денеска ја одбележува осумгодишнината од основањето, отвори нов производствен капацитет за ...
| | веќе видена | слични

Останато

По извршените контроли, инспекторите го затворија објектот и поставија ленти на вратата.Инаку, вонредниот увид доаѓа по автобуската несреќа на оваа компанија ...
сите 486 | | | веќе видена

Централниот одбор на СДСМ на неколку часовна средба ја констатираше поднесената оставка на претседателот Зоран Заев. Портпаролката на СДСМ Богданка Кузевска ...
сите 530 | | | веќе видена

Ќе се менуваат предлог мерките на Комисијата за заразни болести. Владата очигледно ја спушта топката - ги врати назад и бара од Комисијата анализи и предлози ...
сите 424 | | | веќе видена

Ги видовте фактурите што ги плати МЕПСО, фактурата што ја плаќа ЕЛЕМ, секој ден гледаме бидејќи секој ден има тендери. Таа фактура ќе продолжи и во иднина да ...
сите 276 | | | веќе видена

Првите двајца ќе бидат пуштени утре, на 27 ноември, други двајца на 28 ноември, уште двајца на 30 ноември и едно лице на 1 декември. Српскиот државјанин ќе ...
сите 263 | | | веќе видена

Бугарските надлежни служби утре ќе ги преземат ДНК материјалите од семејствата на загинатите патници во несреќата во Бугарија, извести Јавното обвинителство. ...
сите 360 | | | веќе видена

Советничката група на СДСМ на коалицијата и ДУИ во Град Скопје вчера поднесе иницијатива за свикување на вонредна седница на Советот на која треба да се усвои ...
сите 108 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими Алекса Бечиќ, претседател на Собранието на Црна Гора. На средбата беше изразено задоволство од развојот на ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГЕРМАНСКИТЕ ДИПЛОМАТИ ВООДУШЕВЕНИ ОД ДРЕКСЛМАЈЕР Фабриката има добра организација и отвора пат за младите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: