Заев бара МВР да го објави извештајот за пожарот во Тетово


Медицинскиот персонал во модуларната болница во Тетово се обидувал со вода и ќебиња да го изгасне огнот кој избувна од преоптоварен продолжен кабел на кој бил ...
| | веќе видена | слични

Со ќебе и вода медицинскиот персонал се обидел да го изгасне пожарот кој избувна во тетовската модуларна болница, што ги потврдува и првичните неофицијални ...
| | веќе видена | слични

Обвинителот Бесил Алиу, за Дојче веле изјави дека истрагата за пожарот во Тетово е далеку од завршена. Тој е дел од тимот на петмина обвинители коишто ја водат ...
| | веќе видена | слични

Еден месец од трагичниот настан кој се случи во тетовската модуларна болница. Приината за пожарот се знае но не и виновниците. Првичните наоди покажаа дефект ...
| | веќе видена | слични

Eден месец по трагедијата со пожарот во тетовската модуларна болница, остануваат познати само причините за избувнување на пожарот, додека обвинителството го ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Во Романија цела влада си даде оставка, а Филипче за 14 жртви вели кабелот е виновен. Насекаде во светот после поголема трагедија или несреќа која се случува ...
| | веќе видена | слични

Дел од јавноста и експертите реагираат по одлуката на премиерот Зоран Заев да ги задржи министерот за здравство Венко Филипче и неговиот заменик Илир Хасани и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако ги дадов сите одговори, ќе се повторам за да биде почисто. Реков дека важен влезен елемент за донесувањето на мојата одлука ќе биде истрагата во делот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков днеска ќе реферира пред пратениците во Народното собрание на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје минатата ...
сите 353 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи во своето излагање пред членовите на Комисијата за надворешна политика на Собранието на Северна Македонија за текот на ...
сите 358 | | | веќе видена

Детската амбасада Меѓаши, микробиологот д-р Никола Пановски и доктор Злате Мехмедовиќ бараат да се преиспита одлуката за почеток на второто полугодие со ...
сите 181 | | | веќе видена

Здружението на јавните обвинители во Република Северна Македонија најостро ги осудува последните закани упатени кон државниот јавен обвинител Љубомир Јовески. ...
сите 61 | | | веќе видена

За не повеќе од еден месец претседателот Стево Пендаровски оди во официјална посета на Софија каде ќе се сретне со неговиот бугарски колега Румен Радев, со цел ...
сите 242 | | | веќе видена

Стапката на смртност во Македонија не се намалува. Секојдневно бројките се двоцифрени. Од вчерашната статистика, за последните 24 часа броиме 22 починати ...
сите 200 | | | веќе видена

„Над 100.000 руски војници се распоредени на украинската граница и Русија применува други акти за дестабилизација кон Украина што претставува јавна закана за ...
сите 772 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 152 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи призна дека за Бугарија е спорен македонскиот јазик во преговарачката рамка, но оти за тоа не преговараат. Ова ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев бара МВР да го објави извештајот за пожарот во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: