Еден месец од несреќата во тетовската модуларна болница - истрагата се уште трае


Еден месец од трагичниот настан кој се случи во тетовската модуларна болница. Приината за пожарот се знае но не и виновниците. Првичните наоди покажаа дефект ...
| | веќе видена | слични

Од Јавното обвинителство на почетокот на месец октомври соопштија дека со вештачењето се утврдува дека пожарот настанал како последица од електрична куса врска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот македонски амбасадор во ОБСЕ, Арсим Зеколи, со коментар по денешните пресуди за петтемина што протестираа за трагедијата во тетовската модуларна ...
| | веќе видена | слични

НАЈАВЕНА Е НОВА МЕРКА Министерот за здравство Венко Вилипче денеска изјави дека засега здравствените власти не размислуваат за воведување задолжителна ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Петмината приведени за насилниот протест во Тетово и Мала Речица на 17 септември, денес во Основниот суд Тетово добија условни казни и ќе бидат пуштени на ...
| | веќе видена | слични

Петмина демонстранти, кои на 17 септември учествуваа во насилните протести по пожарот во тетовскиот модуларен ковид-центар во кој загинаа 14 лица, се осудени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за економија Крешник Бектеши ги повика Градот Скопје и скопските општини да ги платат сметките за топлинска енергија, како што наведе, барем за ...
сите 411 | | | веќе видена

Кирил Лазаров, претседателот на Македонско-бугарската стопанска комора, вчера во „Студио 10“ на ТВ24 рече дека Македонците сѐ повеќе се определуваат да ги ...
сите 253 | | | веќе видена

Со желби за здравје љубов насмевки и мир во домовите и семејствата денеска Актерот Драган Спасов – Дац и композиторот Александар Митевски ја кршеа бадниковата ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еден месец од несреќата во тетовската модуларна болница - истрагата се уште трае

Од:
До кого (е-маил):
Порака: