Експерти: Истрагата околу одговорноста за тетовската болница е далеку од готова


Дел од јавноста и експертите реагираат по одлуката на премиерот Зоран Заев да ги задржи министерот за здравство Венко Филипче и неговиот заменик Илир Хасани и ...
| | веќе видена | слични

Не би можело да се прифатат оставките поднесени од првите луѓе во Министерството за здравство бидејќи тоа би отворило потреба од назначување на нови на коишто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Една недела молк од собранискиот спикер Талат Џафери за тоа дали ќе ја прекине паузата на парламентот за да свика итна седница за разрешување на министерот ...
| | веќе видена | слични

Итна седница за рарзешување на Венко Филиче и Илир Хасани, најверојатно нема да има. Иако собранискиот спикер Талат Џафери официјално се уште не се изјаснил за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поминаа 2 дена, а се уште никој не превзема одговорност затоа што пациентите на Инфективното одделение во Велес беа оставени без елементарна грижа додека ...
| | веќе видена | слични

Сакаме да ве известиме дека денес ВМРО-ДПМНЕ поднесе приговор до Државната изборна комисија, известување до Државната комисијата за пречување на корупција и до ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Во Романија цела влада си даде оставка, а Филипче за 14 жртви вели кабелот е виновен. Насекаде во светот после поголема трагедија или несреќа која се случува ...
| | веќе видена | слични

Ненад Коциќ и СДСМ, 24 часа молчат по злоупотребата на медицинскиот персонал од Инфективното одделение во текот на нивното работно време, реагираат преку ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и Коциќ не најдоа оправдување после реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ  за крајно неморалниот партиски настан каде во текот на работното време го извадија целиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за економија Крешник Бектеши ги повика Градот Скопје и скопските општини да ги платат сметките за топлинска енергија, како што наведе, барем за ...
сите 411 | | | веќе видена

Кирил Лазаров, претседателот на Македонско-бугарската стопанска комора, вчера во „Студио 10“ на ТВ24 рече дека Македонците сѐ повеќе се определуваат да ги ...
сите 230 | | | веќе видена

Најмалку 12.000 Албанци починале од Ковид-19, што е четири пати повеќе од пријавените, пишува Економист. Весникот проценува дека реалниот број на починати од ...
сите 494 | | | веќе видена

Со желби за здравје љубов насмевки и мир во домовите и семејствата денеска Актерот Драган Спасов – Дац и композиторот Александар Митевски ја кршеа бадниковата ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експерти: Истрагата околу одговорноста за тетовската болница е далеку од готова

Од:
До кого (е-маил):
Порака: