ВМРО-ДПМНЕ: Во Романија цела влада си даде оставка, а Филипче за 14 жртви вели кабелот е виновен

Во Романија цела влада си даде оставка, а Филипче за 14 жртви вели кабелот е виновен. Насекаде во светот после поголема трагедија или несреќа која се случува ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за градоначалник на Скопје на партијата Твоја ја анализира веродостојноста на анкетите што ги прави агенцијата Рејтинг која ја водат кадри на СДСМ а ...
| | веќе видена | слични

Доцна синоќа светските медиуми објавија дека австрискиот канцелар Себастијан Курц поднел оставка во услови на истрага за тоа дали користел државни средства за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од ВМРО-ДПМНЕ прашуваат со колку агенции за јавно мислење до сега Заев и Владата имаат склучено договори?. Заев да не се крие зад владини соопштенија и да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ковачевски не смее да го осуди и да побара оставка на Талат Џафери, се плаши дека ќе му падне владата, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ, откако премиерот не реагираше ...
сите 222 | | | веќе видена

На 16.05.2022 во ОВР Прилеп, Б.А.(46) од с.Ропотово, општина Долнени, пријавил дека пред болницата „Борка Талески“-Прилеп бил физички нападнат од П.С., С.С., ...
сите 242 | | | веќе видена

Ракометарките од Автокоманда со својата игра, залагање, упорност, но и верба во своите квалитети, уште еднаш ги израдуваа своите навивачи, а отсјајот од ...
сите 125 | | | веќе видена

„Се надеваме дека ќе успееме да ги спасиме животите на нашите момци. Меѓу нив има и оние кои се сериозно повредени и им е потребна медицинска помош. Работата ...
сите 197 | | | веќе видена

Заради СДСМ и ДУИ Македонија има двоцифрена инфлација, таа не е увезена, туку создадена е од криминалот на власта, ова денеска преку соопштение до јавноста го ...
сите 127 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Во Романија цела влада си даде оставка, а Филипче за 14 жртви вели кабелот е виновен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: