Со колку агенции за јавно мислење Заев и Владата имаат склучено договори, прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ


Од ВМРО-ДПМНЕ прашуваат со колку агенции за јавно мислење до сега Заев и Владата имаат склучено договори?. Заев да не се крие зад владини соопштенија и да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од Јавното обвинителство на почетокот на месец октомври соопштија дека со вештачењето се утврдува дека пожарот настанал како последица од електрична куса врска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување на телевизија Алсат беше прашан дали сега, кога има и три други нови обвиненија, се уште верува дека можеби е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Зоран Заев во интервју за ТВ Алсат на новинарското прашање за борбата против корупцијата истакна дека има огромна разлика помеѓу принципите ...
| | веќе видена | слични

Една недела молк од собранискиот спикер Талат Џафери за тоа дали ќе ја прекине паузата на парламентот за да свика итна седница за разрешување на министерот ...
| | веќе видена | слични

Итна седница за рарзешување на Венко Филиче и Илир Хасани, најверојатно нема да има. Иако собранискиот спикер Талат Џафери официјално се уште не се изјаснил за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со колку агенции за јавно мислење Заев и Владата имаат склучено договори, прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: