Барањето на опозицијата за разрешување на Филипче го чека Џафери


2 копии
2 копии

Огромната трагедија во тетовската модуларна болница изгледа не донесе “памет во глава“ кај надлежните. На ужасен начин згаснаа 14 животи, починаа лица на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратеникот Аднан Незири од редовите на Алијанса за Албанците во партиското седиште во Тетово одржа прес-конференција при што посочи дека иако поминал еден ...
| | веќе видена | слични

Итна седница за рарзешување на Венко Филиче и Илир Хасани, најверојатно нема да има. Иако собранискиот спикер Талат Џафери официјално се уште не се изјаснил за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Помина еден месец од трагедијата во модуларната болница во Тетово, каде што 14 тетовци беа изгорени живи и до ден денес се уште нема ни морална, ни правна ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вечерашниот митинг во општина Босилово направи паралела како се однесува, како што рече, одговорен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кај Заев нема ништо европско и кога ќе слушнете полна уста за Европа верувајте ми повторно кажува една нова лага. Па европско ли е тоа да сме најкорумпираната ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на вечерашниот митинг од Ново Село рече дека австрискиот канцелар Себастијан Курц си поднел оставка и покажал дека не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во градењето на државните позиции во два наврата бев принуден да се заканам со оставка, вели во вечерашното гостување во емисијата „360 Степени“ на Алсат, ...
сите 261 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков не доаѓа во Македонија со анекс на Договорот за добрососедство, туку со подготвеност за нов почеток насочен кон конкретните ...
сите 522 | | | веќе видена

Полицијата лиши од слобода Косовец кој нелегално престојувал во Македонија ја истепал сестра си. - На 15.01.2022 во 00.40 часот од полициски службеници од СВР ...
сите 307 | | | веќе видена

Бројот на активни случаи со КОВИД-19 во земјава изнесува 15.576, а вкупниот број инфицирани од почетокот на епидемијата кај нас достигна 243.284.Во последното ...
сите 488 | | | веќе видена

Свесни за кризата во која се наоѓа државата, како одговорни граѓани решивме и ние да донесеме подарок на мандатарот Ковачевски. Доволно добивавме подароци од ...
сите 316 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Барањето на опозицијата за разрешување на Филипче го чека Џафери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: