За да амнестирате некој прво треба да биде виновен, вели Заев во одбрана на Филипче


Иако ги дадов сите одговори, ќе се повторам за да биде почисто. Реков дека важен влезен елемент за донесувањето на мојата одлука ќе биде истрагата во делот на ...
| | веќе видена | слични

Не би можело да се прифатат оставките поднесени од првите луѓе во Министерството за здравство бидејќи тоа би отворило потреба од назначување на нови на коишто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Една недела молк од собранискиот спикер Талат Џафери за тоа дали ќе ја прекине паузата на парламентот за да свика итна седница за разрешување на министерот ...
| | веќе видена | слични

Итна седница за рарзешување на Венко Филиче и Илир Хасани, најверојатно нема да има. Иако собранискиот спикер Талат Џафери официјално се уште не се изјаснил за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поминаа 2 дена, а се уште никој не превзема одговорност затоа што пациентите на Инфективното одделение во Велес беа оставени без елементарна грижа додека ...
| | веќе видена | слични

Сакаме да ве известиме дека денес ВМРО-ДПМНЕ поднесе приговор до Државната изборна комисија, известување до Државната комисијата за пречување на корупција и до ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Во Романија цела влада си даде оставка, а Филипче за 14 жртви вели кабелот е виновен. Насекаде во светот после поголема трагедија или несреќа која се случува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ненад Коциќ и СДСМ, 24 часа молчат по злоупотребата на медицинскиот персонал од Инфективното одделение во текот на нивното работно време, реагираат преку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ и Коциќ не најдоа оправдување после реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ за крајно неморалниот партиски настан каде во текот на работното време го извадија целиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалничката на ВМРО ДПМНЕ, Данела Арсовска, ги заборави скопјани, заборави на проблемите и заборави на своите ветувања пред граѓаните. Се наближуваат 82 ...
сите 557 | | | веќе видена

Во текот на вториот ден од собраниската седница за избор на влада, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ и потпретседател на партијата Александар Николоски реплицираше на ...
сите 342 | | | веќе видена

Во програмата „Зборувај сега“ на БНТ, поранешниот преговарач на македонската Влада Владо Бучковски коментира дека сè уште верува дека клучот за напредок меѓу ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За да амнестирате некој прво треба да биде виновен, вели Заев во одбрана на Филипче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: