УДАР ЗА МНОГУ ДРЖАВИ И ВЛАДИ: Купуваме најскапа храна од 70-тите години, па наваму

Купуваме најскапа храна од 70-тите години, па наваму. Ова е удар за многу држави Влади. Светските цени на храните се околу 33 отсто повисоки во август, во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Просечната исплатена нето плата во јули во Хрватска изнесувала 7.046 куни, или околу 940 евра, што е номинално повисоко за 4,8 ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Власта уште еднаш докажа дека присилно сака да ги придобие пензионерите. Имено, на Фејсбук страната „СДСМ Чаир“ се појави статус и фотографии од масовното ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УДАР ЗА МНОГУ ДРЖАВИ И ВЛАДИ: Купуваме најскапа храна од 70-тите години, па наваму

Од:
До кого (е-маил):
Порака: