Која поранешна југословенска држава има двојно повисока просечна плата од Македонија

Време зa читање: < 1 минутa Просечната исплатена нето плата во јули во Хрватска изнесувала 7.046 куни, или околу 940 евра, што е номинално повисоко за 4,8 ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Според објавените податоци од ДЗС, просечната цена на струјата во првото полугодие од годинава изнесувала 5.156 денари по киловат часови. – Просечната цена на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Индустриското производство во август година, во однос на август лани е намалено за 1,4 проценти, додека во периодот јануари-август годинава во однос на истиот ...
| | веќе видена | слични

Државниот завод за статистика бележи во август зголемување на прометот во трговијата на мало со храна, пијалоци и тутун и на трговијата со автомобилски горива. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Југоисточниот регион има најголемо учество во креирањето на бруто додадената вредност во земјоделството со 29,8 проценти, но и во создавањето на вредноста на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од Општинската изборна комисија на Општина Бутел, денеска му е врачено уверението на Дарко Костовски, новиот градоначалник на Општината.Како што соопштија од ...
сите 595 | | | веќе видена

Овие избори се од исклучителна важност за нашите општини, за државата, затоа што исходот го трасира патот кон напредокот и развојот или кон враќање назад во ...
сите 329 | | | веќе видена

Интегрален текст од изјава на Антонијо Милошоски, пратеник од ВМРО ДПМНЕ. Tука од Ресен, од Јанковец, сакам да испратам една порака. Mногу сме задоволни од ...
сите 135 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 181 | | | веќе видена

Општиот контекст останува поволен за слободата на медиумите и овозможува критичко известување на медиумите и покрај сериозните наоди кои се дел од овој ...
сите 294 | | | веќе видена

Две лица од струшкото село Велешта и тројца вевчанци утрово физички се пресметале во близина на Струга. Причина за тепачката била нетрпеливост во сообраќајот.– ...
сите 346 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски и носителката на листа за советници Ивана Ѓорѓиевска, денеска одржаа средба со ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Која поранешна југословенска држава има двојно повисока просечна плата од Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: