На што се должи зголемувањето на просечната нето плата во јули на 28.540 денари?!

3 копии
9 копии

Според објавените податоци од ДЗС, просечната цена на струјата во првото полугодие од годинава изнесувала 5.156 денари по киловат часови. – Просечната цена на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Индустриското производство во август година, во однос на август лани е намалено за 1,4 проценти, додека во периодот јануари-август годинава во однос на истиот ...
| | веќе видена | слични

Државниот завод за статистика бележи во август зголемување на прометот во трговијата на мало со храна, пијалоци и тутун и на трговијата со автомобилски горива. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
повеќе

Останато

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 107 | | | веќе видена

Оставката на Ванчо Ѓорѓиев од функцијата член на македонскиот дел од македонско-бугарската комисијата за историски прашања е скандал сам по себе. Комисијата е ...
сите 196 | | | веќе видена

Во вечерашното обраќање во Охрид, кандидатот за градоначалник за општина Охрид, Кирил Пецаков, истакна дека ќе работи за охриѓани, за нова иднина и подобар ...
сите 32 | | | веќе видена

Владина делегација составена од Роберт Алаѓозовски, национален координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка и ...
сите 139 | | | веќе видена

Европската комисија во најновиот извештај за напредокот на Северна Македонија нотира дека земјата е делумно подготвена во делот на слободното движење на ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На што се должи зголемувањето на просечната нето плата во јули на 28.540 денари?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: