Просечната плата достигнала 28.540 денари, велат од Владата

Дали со просечна плата може нормално да се живее во Македонија? – е прашањето кое им го поставиме на нашите читатели. Генерално, нивните одговори одат во ...
| | веќе видена | слични

Министерот за финансии и социјална заштита Милојко Спајиќ на денешната прес -конференција го претстави „Маршаловиот план“ за Црна Гора, кој, меѓу другото, ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Минималните трошоци на едно четиричлено семејство во август се зголемени за 214 денари во однос на јули. Сојузот на синдикати на Македонија пресмета дека за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За основните месечни потреби на едно семејство му се неопходни 34.342 денари, а доколку во семејството има барем еден ученик, тогаш трошоците се зголемуваат за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Просечната исплатена нето плата во јули во Хрватска изнесувала 7.046 куни, или околу 940 евра, што е номинално повисоко за 4,8 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Просечната плата достигнала 28.540 денари, велат од Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: