Таеквондо репрезентацијата на Македонија предводена од Георгиевски беше дел од силен тренинг камп во Ниш (ФОТО)

Таеквондо репрезентацијата на Македонија продолжува со напорна работа околу следните предизвици. Освојувањето на Дејан Георгиевски на сребрен медал на Летните ...
| | веќе видена | слични

Грузискиот натпреварувач во џудо, Звијад Гогочури, требаше да го брани златниот медал на Параолимписките игри во Токио, но организаторите го испратила дома по ...
| | веќе видена | слични

Убав пречек на нашиот олимписки вицешампион Дејан Георгиевски на меѓународниот теквондо тренинг камп во Ниш. Овој камп беше организиран од Теквондо Клуб ...
| | веќе видена | слични

Олимпискиот вицешампион Дејан Георгиевски беше гостин во кабинетот на претседателот Стево Пендаровки. По средбата и кафе-муабет за успехот на Олимпијадата ...
| | веќе видена | слични

Олимпиецот Дејан Георгиевски кој од Токио се врати со сребрен медал и постигна најголем успех во спортот денеска беше кај претседателот на државата, Стево ...
| | веќе видена | слични

Носителот на сребрен медал од ЛОИ во Токио, таеквондистот Дејан Георгиевски, денеска беше примен од претседателот Стево Пендаровски. За време на приемот, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими Дејан Георгиевски, кој на Олимписките игри во Токио освои сребрен медал во таеквондо. Претседателот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на државата, Стево Пендаровски денеска се сретна со македонската олимписка ѕвезда, Дејан Георгиевски кој освои сребро во Токио. Тој на претседателот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик командантот на „Азов“, Свјатослав Паламар, денеска објави нова порака на Телеграм во која кажува дека командата на единицата се уште се наоѓа во ...
сите 290 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 384 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 340 | | | веќе видена

За СДСМ усвојувањето на резолуцијата за Извештајот на Eвропската комисија за Северна Македонија за 2021 во Европскиот парламент е добра вест, иако од ...
сите 448 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таеквондо репрезентацијата на Македонија предводена од Георгиевски беше дел од силен тренинг камп во Ниш (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: