Еве зошто Шпанија стана земја со најмногу вакцинирано население во Европа

Шпанија е земја со најмногу вакцинирано население во Европа, а како две најголеми причини се наведуваат големата доверба која ја имаат жителите во вакцините, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истражувањето на Оксфорд покажува дека вакцината на Фајзер е поефикасна против варијантата на делта на коронавирусот отколку АстраЗенека, но заштитата што ја ...
| | веќе видена | слични

Вакцината на Фајзер е поефикасна против варијантата делта на коронавирусот отколку АстраЗенека, но заштитата што ја обезбедува се намалува побрзо, според ...
| | веќе видена | слични

Истражувањето на Оксфорд опфатило 700.000 испитаници од декември 2020 година до август 2021 година. Лицето кое добило втора доза Pfizer пред еден месец е 90 ...
| | веќе видена | слични

Здравствена студија во Велика Британија покажала дека заштитата која ја даваат вакцините „Фајзер“ и „АстраЗенека“ опаѓа против доминантниот делта сој на ...
| | веќе видена | слични

Израел донесе решение да ја намали на 40 години минималната возраст за примање на третата доза од вакцината против коронавирусот за да го сузбие растот ба ...
| | веќе видена | слични

Израел одлучи да ја намали минималната возраст за примање на третата доза вакцина против коронавирус на 40 години, со цел да се потисне зголемувањето на бројот ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека тој и првата дама на САД, Џил Бајден ќе примат трета доза вакцина против Ковид-19, со цел да го зајакнат својот ...
| | веќе видена | слични

„Ќе примиме трета доза од вакцината“, рече Бајден за Еј -Би -Си Њуз во денешното ТВ интервју. Неговите изјави се снимени вчера кога здравствените власти го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Настани и личности кои ја одбележаа оваа недела. Првата меѓувладина заедничка седница меѓу Северна Македонија и Бугарија која се одржа во Софија и средбата ...
сите 479 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Во серија неколку погрешни и неразбирливи одлуки на надлежните институции во последните два дена. Се намалуваат деновите за изолација кај ...
сите 213 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 114 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Вашингтон, на брифингот за новинарите министерот за одбрана Лојд Остин ја опиша напнатата подготвеност на руските ...
сите 669 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 201 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 287 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве зошто Шпанија стана земја со најмногу вакцинирано население во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: