Еве зошто Шпанија стана земја со најмногу вакцинирано население во Европа

Шпанија е земја со најмногу вакцинирано население во Европа, а како две најголеми причини се наведуваат големата доверба која ја имаат жителите во вакцините, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истражувањето на Оксфорд покажува дека вакцината на Фајзер е поефикасна против варијантата на делта на коронавирусот отколку АстраЗенека, но заштитата што ја ...
| | веќе видена | слични

Вакцината на Фајзер е поефикасна против варијантата делта на коронавирусот отколку АстраЗенека, но заштитата што ја обезбедува се намалува побрзо, според ...
| | веќе видена | слични

Истражувањето на Оксфорд опфатило 700.000 испитаници од декември 2020 година до август 2021 година. Лицето кое добило втора доза Pfizer пред еден месец е 90 ...
| | веќе видена | слични

Здравствена студија во Велика Британија покажала дека заштитата која ја даваат вакцините „Фајзер“ и „АстраЗенека“ опаѓа против доминантниот делта сој на ...
| | веќе видена | слични

Израел донесе решение да ја намали на 40 години минималната возраст за примање на третата доза од вакцината против коронавирусот за да го сузбие растот ба ...
| | веќе видена | слични

Израел одлучи да ја намали минималната возраст за примање на третата доза вакцина против коронавирус на 40 години, со цел да се потисне зголемувањето на бројот ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека тој и првата дама на САД, Џил Бајден ќе примат трета доза вакцина против Ковид-19, со цел да го зајакнат својот ...
| | веќе видена | слични

„Ќе примиме трета доза од вакцината“, рече Бајден за Еј -Би -Си Њуз во денешното ТВ интервју. Неговите изјави се снимени вчера кога здравствените власти го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ДПА, Мендух Тачи во емисијата „Click Plus“ на ТВ21 го коментираше и договорот постигнат со лидерот на ДУИ, Али Ахмети на саботната средба. Тој ...
сите 365 | | | веќе видена

Оставка по неуспешен референдум, оставка ако не добиеме датум од ЕУ, оставка ако... Ова се само дел од оставките кои досега (не) ги поднел премиерот Зоран ...
сите 226 | | | веќе видена

Откако Алек Болдвин случајно ја уби камерманката на снимањето на филмот „Рѓа“, српскиот глумец Милош Биковиќ раскажа за инцидент што неодамна се случил на ...
сите 182 | | | веќе видена

Над девет милијарди евра се ставени на маса преку ЕУ фондовите за земјите од регионот - пари кои меѓу другото може да се искористат за зајакнување и раст на ...
сите 315 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 53 | | | веќе видена

Епидемиолошката слика во Словенија e најлоша досега. За 24 часа имало 3.166 заразени, што е голем пораст на бројот на заразени во споредба со пред една ...
сите 423 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве зошто Шпанија стана земја со најмногу вакцинирано население во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: