Еве зошто Шпанија стана земја со најмногу вакцинирано население во Европа

Шпанија е земја со најмногу вакцинирано население во Европа, а како две најголеми причини се наведуваат големата доверба која ја имаат жителите во вакцините, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истражувањето на Оксфорд покажува дека вакцината на Фајзер е поефикасна против варијантата на делта на коронавирусот отколку АстраЗенека, но заштитата што ја ...
| | веќе видена | слични

Вакцината на Фајзер е поефикасна против варијантата делта на коронавирусот отколку АстраЗенека, но заштитата што ја обезбедува се намалува побрзо, според ...
| | веќе видена | слични

Истражувањето на Оксфорд опфатило 700.000 испитаници од декември 2020 година до август 2021 година. Лицето кое добило втора доза Pfizer пред еден месец е 90 ...
| | веќе видена | слични

Здравствена студија во Велика Британија покажала дека заштитата која ја даваат вакцините „Фајзер“ и „АстраЗенека“ опаѓа против доминантниот делта сој на ...
| | веќе видена | слични

Израел донесе решение да ја намали на 40 години минималната возраст за примање на третата доза од вакцината против коронавирусот за да го сузбие растот ба ...
| | веќе видена | слични

Израел одлучи да ја намали минималната возраст за примање на третата доза вакцина против коронавирус на 40 години, со цел да се потисне зголемувањето на бројот ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека тој и првата дама на САД, Џил Бајден ќе примат трета доза вакцина против Ковид-19, со цел да го зајакнат својот ...
| | веќе видена | слични

„Ќе примиме трета доза од вакцината“, рече Бајден за Еј -Би -Си Њуз во денешното ТВ интервју. Неговите изјави се снимени вчера кога здравствените власти го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 386 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 367 | | | веќе видена

Шкотските власти соопштиле дека четири случаи биле пронајдени во Ланаркшир, еден во областа Голем Глазгов и еден во областа Клајд.Експертите сега ги следат ...
сите 653 | | | веќе видена

ГРАНИЦИТЕ НЕМА ДА СЕ ЗАТВОРААТ ПОРАДИ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ Министерот за здравство Венко Филипче и членовите на Комисијата за заразни болести на ...
сите 363 | | | веќе видена

Како што информираше министерот за здравство, Венко Филипче, двајцата се стабилни, со полесни повреди и ќе бидат задржани на лекување на Клиниката за пластична ...
сите 528 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

-Владата на Р. Бугарија го прифати нашето барање преносот од Софија до Скопје да се изврши со авион на Р. Бугарија, додека од меѓународниот аеродром Скопје, ...
сите 272 | | | веќе видена

Сопственикот на „Беса транс“ Беким Хаџиу во интервју за БНТ вели дека автобусот пред да замине од Турција поминал низ сервисна станица и се било во ред. Хаџиу ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве зошто Шпанија стана земја со најмногу вакцинирано население во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: