„Вакцината е ефикасна, да ја запреме делтата“: Израелците ја намалија возраста за примање на третата доза вакцина

Израел одлучи да ја намали минималната возраст за примање на третата доза вакцина против коронавирус на 40 години, со цел да се потисне зголемувањето на бројот ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Вкупниот број на вакцинирани граѓани од Врање, Србија, С. Македонија и други земји во Спортската сала Врање од почетокот на вакцинацијата до четврток, 26 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Една голема анализа за вакцините сугерира дека вакцинирањето со „АстраЗенека“ навистина го зголемува ризикот од згрутчување на крвта, како и уште една сериозна ...
| | веќе видена | слични

Податоците околу ефикасноста и безбедноста на засилувачот на вакцината за ковид-19 се уште не се доволно убедливи, објави директорот на СЗО, Гебрејесус. Првиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хрватскиот епидемиолог Гордан Лауц цитираше денешна студија од Израел која покажа дека луѓето кои имале коронавирус се многу пати подобро заштитени од вирусот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според податоците на израелското министерство за здравство, заштитата од инфекција достигнува 95 отсто само 16 дена по „бустер“ дозата на вакцината. #dcw ...
| | веќе видена | слични

Американските здравствени власти би можеле да одобрат трета доза на вакцина против Ковид-19 кај возрасните лица шест месеци по целосна имунизација, наместо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 386 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 368 | | | веќе видена

Шкотските власти соопштиле дека четири случаи биле пронајдени во Ланаркшир, еден во областа Голем Глазгов и еден во областа Клајд.Експертите сега ги следат ...
сите 652 | | | веќе видена

ГРАНИЦИТЕ НЕМА ДА СЕ ЗАТВОРААТ ПОРАДИ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ Министерот за здравство Венко Филипче и членовите на Комисијата за заразни болести на ...
сите 365 | | | веќе видена

Како што информираше министерот за здравство, Венко Филипче, двајцата се стабилни, со полесни повреди и ќе бидат задржани на лекување на Клиниката за пластична ...
сите 509 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

-Владата на Р. Бугарија го прифати нашето барање преносот од Софија до Скопје да се изврши со авион на Р. Бугарија, додека од меѓународниот аеродром Скопје, ...
сите 272 | | | веќе видена

Сопственикот на „Беса транс“ Беким Хаџиу во интервју за БНТ вели дека автобусот пред да замине од Турција поминал низ сервисна станица и се било во ред. Хаџиу ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Вакцината е ефикасна, да ја запреме делтата“: Израелците ја намалија возраста за примање на третата доза вакцина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: