Заев: Очекувам во „Отворен Балкан“ да се приклучат и други земји


11 копии

„Отворен Балкан“ е комплементарен, а не спротивен на Европската унија. Тој е засилувач на нашата европска агенда, при што сите три земји остануваат посветени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зошто на Економскиот форум во Скопје на 29 јули реков дека започнува нова ера на соработката во регионот? „Отворен Балкан“ е спротивно на сѐ она што до сега е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Отворен Балкан“ е израз на силната политичка волја на Северна Македонија, Србија и Албанија и иницијатива од највисок јавен интерес, нашите народи го имаат ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев за српскиот весник „Политика“ изјави дека „’Отворен Балкан’ е израз на силната политичка волја на Северна ...
| | веќе видена | слични

Арбен Чејку, директор на Албанскиот центар за добро владеење, поранешен амбасадор на Албанија во Скопје, во интервју за „Диели“, орган на Пан-Албанската ...
| | веќе видена | слични

Одморите не се достапни за половина граѓани на Црна Гора , тврди студија за Балкански барометар за 2021 година. Се чини дека граѓаните на Косово има најмал ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Браво, Зоран, одлично, Заев! Станувате се’ повеќе политички агилни во вашите изјави за Бугарија.Ова, покрај другото, му го порачува бугарскиот европратеник ...
сите 59 | | | веќе видена

Во период од 6 aвгуст до 23 септември на територија на државата 32.818 граѓани, се позитивни од тестирани на ковид 19, од нив 22 отсто биле целосно ...
сите 399 | | | веќе видена

Тактизирањето на Зоран Заев успеа. Одлолговлекувањето на одлуката дали ќе му ја прифати оставката на министерот за здравство Венко Филипче поради пожарот во ...
сите 288 | | | веќе видена

Модуларната болница во Тетово била градена според меѓународните и домашните стандарди, a планот за заштита од пожари требало да го изработи и спроведе ...
сите 336 | | | веќе видена

Петнаесетгодишната девојка, штитеничка на дом за деца без родители, за која полицијата вчера извести дека пријавила оти ја тепале и силувале во Велес, ја ...
сите 211 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 59 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на учеството на 76. Генерално собрание на Обединетите нации, во Њујорк се сретна со Генералниот секретар на ...
сите 181 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски и денеска упати обвинувања за случајот со, како што тврди, скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод.Тој повторно ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Очекувам во „Отворен Балкан“ да се приклучат и други земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: