Во Словенија се зголемува бројот на новозаразени со коронавирус


8 копии

Имиња на соѕвездија може да се користат при откривањето на нови соеви на коронавирусот, доколку буквите од грчката азбука не се доволни, изјави техничката ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп се нарече себеси голем „фан“ на вакцините против новиот коронавирус. – Можам да се сметам за голем обожавател ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Експертката на Светската здравствена организација Марија Ван Керхове рече дека, доколку има потреба, во иднина новите варијанти на коронавирусот ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Австралија денеска известила за рекорден број нови случаи на коронавирус во оваа година, а високо заразниот сој делта продолжува да се шири во најнаселените ...
| | веќе видена | слични

Австралија во саботата потврди најголем број новозаразени оваа година, а позаразната делта варијанта на коронавирусот продолжува да се шири во најнаселените ...
| | веќе видена | слични

САД имаат над 100.000 нови случаи на коронавирус на ден, враќајќи им се на бројките што за последен пат беа видени за време на зимскиот бран, што укажува на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Седуммина жители на пензионерски дом во Белгија починаа откако се заразиле со колумбиска варијанта на коронавирусот, и покрај тоа што биле целосно вакцинирани, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демократската Унија за Интеграција изразува длабока згрозеност од обидите на Алијансата за Албанците да ја скрие нејзината рака и преку протести да ја ...
сите 144 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Вирусот многу брзо се шири и можноста да се зарази некој е многу голема, вели министерот за здравство во оставка Венко Филипче во изјава за Сител. Тој вчера ...
сите 327 | | | веќе видена

Неколкумина приведени по вчерашните протести во Тетово, на кои граѓаните бараа одговорност за 14-те изгорени жртви во модуларната болница во градот. Меѓу ...
сите 287 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 92 | | | веќе видена

Драгана Спасевска од Граѓанската иницијатива „Учебници и настава мора да има“ на денешната прес-конференција информира дека оваа недела ќе поднесат претставки ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Словенија се зголемува бројот на новозаразени со коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: