Кај тетовец пронајден кокаин

7 копии
4 копии
2 копии

Полициски службеници од Полициската станица Свети Николе, вчера во 08:20 часот го лишиле од слобода О.Ц.(49) од Свети Николе, поради сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На 30.07.2021 во 08.20 часот, полициски службеници од Полициската станциа Свети Николе го лишиле од слобода О.Ц.(49) од Свети Николе, поради постоење основи на ...
| | веќе видена | слични

Четириесет и деветгодишниот О.Ц. од Свети Николе бил приведен вчера утрото поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „лихварство“, казниво по ...
| | веќе видена | слични

Полицијата фатила лихвар, на кого му пронашла две возила одземени од граѓани на кои им двал лихва и потоа заглавиле, но и пари. „На 30.07.2021 во 08.20 часот, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање. Оставка на Хасани, ...
сите 272 | | | веќе видена

Според сознанијата со кои располагам, се чини дека фингерајката околу оставката поради морални причини од страна на Министерот Венко Филипче ќе биде неговата ...
сите 142 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кај тетовец пронајден кокаин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: