Приведен лихвар од Свети Николе, „заробувал“ возила на должници

Четириесет и деветгодишниот О.Ц. од Свети Николе бил приведен вчера утрото поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „лихварство“, казниво по ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар донесе наредба за спроведување истражна постапка против три лица, двајца македонски и еден албански ...
| | веќе видена | слични

Вчера попладне на патот Негорци -Прдејци полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција - Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Полицијата од СВР Скопје, денеска лишила од слобода три лица поради основано сомнение дека го предизвикале пожарот за кој утрово во 5 часот било пријавено дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, истакна дека во вториот круг од локалните избори ќе го поддржи Фатмир Дехари за градоначалник на Кичево во борбата против ...
сите 235 | | | веќе видена

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 432 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 123 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 313 | | | веќе видена

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
сите 515 | | | веќе видена

На мојата денешна посета на Ново Лисиче, изразив благодарност до граѓаните за поддршката што ми ја дадоа во првиот круг на изборите и што овозможија на тој ...
сите 323 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен лихвар од Свети Николе, „заробувал“ возила на должници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: