ПОЛИЦИЈАТА УАПСИЛА ЛИХВАР ОД СВЕТИ НИКОЛЕ - му нашле две одземени возила и многу пари

Полицијата фатила лихвар, на кого му пронашла две возила одземени од граѓани на кои им двал лихва и потоа заглавиле, но и пари. „На 30.07.2021 во 08.20 часот, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во текот на изминатото деноноќие, во периодот од 7 часот наутро вчера до 7 часот денеска, во активностите за гаснење и превенирање на пожарите на територијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Реализирани се 202 мото-патроли и користени 172 возила во истиот период. Деноноќно на терен се и припадниците на сите специјални единици на полицијата: ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Три часа по полноќ полицајци од Кочани ги лишиле од слобода А.В.(30) и М.К.(27), двајцата од Скопје, поради сомнение дека извршуваат кривично дело - продажба ...
| | веќе видена | слични

На 08.08.2021 во 01.00 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода В.П.(25) од Куманово, затоа што кај него била пронајдена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 139 | | | веќе видена

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 864 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 245 | | | веќе видена

Државната изборна комисија го отфрли барањето на Алијанса за Албанците и Алтернатива за поништување на гласањето на едно избирачко место во општина Дебар. ...
сите 346 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 183 | | | веќе видена

„Сите сме ние граѓани. Не ме интересира ни етнички, па не ме интересира ниту политички што се луѓето. Како претседател на СДСМ и како претседател на Влада ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОЛИЦИЈАТА УАПСИЛА ЛИХВАР ОД СВЕТИ НИКОЛЕ - му нашле две одземени возила и многу пари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: