ЗАЕВ: ЕУ нека ни се јави кога ќе реши да ни даде датум, ние сме лидери во европеизацијата


Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Премиерот Зоран Заев денеска во одговор на новинарско прашање да ја искоментира изјавата на бугарскиот претседател Румен Радев дека во С Македонија има ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот став на темата Северна Македонија е јасен и цврст и тој не се менува затоа што е принципиелен. Мора и треба да се брани токму на овој недвосмислен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Северна Македонија продолжува со процесот на европеизација на земјата и ги почитува правата на сите граѓани, изјави денеска премиерот Зоран Заев, коментирајќи ...
| | веќе видена | слични

Не сакаше да му реплицира на бугарскиот претседател Радев, но сепак, премиерот Заев со порака до бугарските политичари – не може политички претставници да ...
| | веќе видена | слични

Ние ги поддржуваме бугарските здруженија, но колку пати нивните политичари од Бугарија се појавиле на одредени манифестации на помалку бројни заедници во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Ако власта има сериозна намера и ако вистински сака, анкетна комисија во Собранито може и треба да се свика веднаш, смета лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
сите 228 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗАЕВ: ЕУ нека ни се јави кога ќе реши да ни даде датум, ние сме лидери во европеизацијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: