На отворањето на игрите во Токио ќе присуствуваат само 15 светски лидери


Лидери на 15 земји во светот и различни меѓународни организации ќе бидат на церемонијата на отворањето на Летните олимписки игри во Токио. Тоа е значително ...
| | веќе видена | слични

- Постојано сте дехидрирани, чувствувате тежина на своите рамена од големата топлина и високата влажност во воздухот. Не се чувствувате свои, ги чувствувате ...
| | веќе видена | слични

Иако Олимписките игри во Токио се на самиот почеток, организаторот на наредните Игри веќче работи на организација на најголемиот спортски настан. Нареден ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Телевизискиот пренос од церемонијата на свеченото отворање на Олимписките игри во Токио 2020, пренесувана на Ен-би-си го следеле 16,7 милиони Американци. Оваа ...
| | веќе видена | слични

„Форбс“ објави дека свеченото отворање на летните Олимписки игри во Токио во телевизиски пренос го гледале 17 милиони Американци, што е драстично помалку за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 440 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На отворањето на игрите во Токио ќе присуствуваат само 15 светски лидери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: