Прекрасен свет

Фејсбук планира да тргне по стапките на Инстаграм и почна да експериментира со криењето на мерачот за лајкови. Промената ќе се состои во тоа што на корисникот ...
сите 2 | | | веќе видена

Петтиот по ред Ден на азиско-пацифичките иновации се одржа во кинескиот град Ченгду. Тема на годинашното издание е „Иновации кои овозможуваат дигитализација на ...
сите 21 | | | веќе видена

Иако патлиџанот е многу здрав продукт, кај некои лица што имаат одредени здравствени проблеми може да ја влошат состојбата. Во кои случаи е умно да ја намалите ...
сите 40 | | | веќе видена

Според најновите истражувања, сексот го успорува стареењето на човечкиот организам. Го елиминира стресот, го подобрува спиењето, го намалува крвниот притисок, ...
сите 10 | | | веќе видена

Фејсбук најави дека ќе го укине софтверот за препознавање на лица за идентификација на пријателите на оваа социјална мрежа. Овој софтвер служеше за автоматска ...
сите 5 | | | веќе видена

Во Доха, Катар, официјално е претставено логото кое ќе се користи за Светското првенство во фудбал, Катар 2020. Логото како креација носи мотиви од пустинските ...
сите 4 | | | веќе видена

next