ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да не политизира и да прифати намалување на ДДВ-то за струја од 18% на 5% да остане и во иднина


СДСМ да не политизира и да прифати намалување на ДДВ-то за струја од 18% на 5% да остане и во иднина. Предлог решението на СДСМ за намалување на ДДВ-то за ...
| | веќе видена | слични

За оние ДОМ човек ќе чуе нешто само ако треснат некоја зелена (затоа ли се сметаат за зелена партија?). Лидерката им, вика дека струјата треба да биде скапа, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Еве накусо да ги објаснам фактите: 1. Јас гласав ЗА Законот, што значи ЗА намалување на цената на струјата! 2. Меѓусебните обвинувања и фалби меѓу позицијата и ...
| | веќе видена | слични

Собранието денеска ги донесе измените на Законот за додадена вредност. Со ова, даночната стапка за прометот на електричната енергија кон домаќинствата се ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на ДОМ и пратеничка Маја Морачанин, за собраниската реплика на денешната собраниска седница на чиј дневен ред беше Законот за намалување на ...
| | веќе видена | слични

Мојата реплика за намалувањето на ДДВ на струјата очигледно предизвикала многу интерес во медиумите, секако извадена од контекст и дополнета со етикетирања, ...
| | веќе видена | слични

Маја Морачанин, претседателката на ДОМ, коалициски партнер на СДСМ, од собраниската говорница истакна дека струјата не треба да биде евтина, односно граѓаните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков днеска ќе реферира пред пратениците во Народното собрание на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје минатата ...
сите 484 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 281 | | | веќе видена

Во моментов 2.600 паралелки во Австрија се испратени во карантин поради коронавирусот, а девет училишта се затворени, соопшти денеска Министерството за ...
сите 190 | | | веќе видена

На 4 февруари, како што веќе најави бугарскиот премиер Кирил Петков, Македонија и Бугарија заеднички ќе го чествуваат Гоце Делчев по повод 150-годишнината од ...
сите 334 | | | веќе видена

Нема потреба од дополнителни рестриктивни мерки до следниот состанок на Комисијата за заразни болести бидејќи во последните два дена има намалување на бројот ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да не политизира и да прифати намалување на ДДВ-то за струја од 18% на 5% да остане и во иднина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: