ДДВ-то на струјата се намалува на 5% но само за една година, Морачанин смета дека електричната енергија не треба да биде евтина


Собранието денеска ги донесе измените на Законот за додадена вредност. Со ова, даночната стапка за прометот на електричната енергија кон домаќинствата се ...
| | веќе видена | слични

Намаленото ДДВ за струја стапи во сила. Законските измени влегоа во службен весник. Граѓаните за месец јули ќе добијат фактури во кои ќе биде пресметано и ...
| | веќе видена | слични
9 копии
3 копии

Од СДСМ ги усвои измените и дополнувањата на законот за додадена вредност, со што ддвто за електрична енергија се намалува од 18 на 5 отсто, бидејки со тоа ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Два дена реакции во јавноста за изјавата на коалициската пратеничка на Заев, Морачанин, дека цената на струјата требало да биде поскапа. Заев никаде го нема да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ е целосно посветена на интересите на граѓаните и носи решенија кои овозможуваат подобрување на квалитетот на животот на сите граѓани во државата. ...
| | веќе видена | слични

Слушајќи ги изјавите на Претседателката на ДОМ Маја Морачанин, која е коалиционен партнер на Заев и СДСМ, неминовно е да се постави прашањето: Kој е планот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Факт е дека парите обезбедени од Светска банка стојат и не ги користи никој, затоа што на СДСМ и ДУИ им пречи тоа што најголем дел од општините ги раководат ...
сите 648 | | | веќе видена

Аналитичарите велат дека ова ќе значи враќање наназад за македонската црква, која што во 1967 година прогласи автокефалност. Вестите коишто денеска пристигнаа ...
сите 567 | | | веќе видена

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука за одржување голем граѓански протест што ќе се одржи на 18 јуни, изјави потпретседателот на партијата Тимчо ...
сите 239 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 126 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДДВ-то на струјата се намалува на 5% но само за една година, Морачанин смета дека електричната енергија не треба да биде евтина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: