Москва: `Се надеваме дека длабоката држава во САД нема да ги проголта резултатите од самитот во Женева`

Москва се надева дека "длабоката држава" во САД нема да ги обезвредни резултатите од самитот во Женева и дека нема да дојде до ревидирање на договорите меѓу ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Силите што сакаат нормални односи со Русија немаат шанса да учествуваат во легитимни политички активности во Украина, изјави рускиот претседател Владимир ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Арсен Аваков, кој беше на функцијата министер од 2014-та година, денеска си поднесе оставка, не давајќи објаснување за неговата одлука, пренесува Ројтерс. За ...
| | веќе видена | слични

Наодите на „Шеми“, истражна програма што ја водат заеднички украинскиот сервис на РСЕ и јавниот радиодифузен сервис на Украина нагласуваат како владата на ...
| | веќе видена | слични

„Веднаш ќе нагласам дека сметам дека ѕидот кој се појави меѓу Русија и Украина во последниве години , меѓу делови од суштински истиот историски и духовен ...
| | веќе видена | слични

За време на последната „Директна линија“ со граѓаните, претседателот вети дека ќе напише аналитички напис за Русија и Украина, каде ќе го претстави својот став ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За заклучоците од четиричасовна средбата на Заев и Гаши вчера во Клубот на пратениците во Скопје беше информирано преку соопштение од Прес-службата на Владата, ...
сите 350 | | | веќе видена

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 287 | | | веќе видена

Секретарот на јапонската Влада, Хироказ Матсуно изјави дека пациентот има околу 30 години. Тој на 28 ноември е тестиран на аеродром и по позитивниот резултат е ...
сите 656 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден уште тројца од повредените пациенти кои се лекуваа во болницата „Пиргов“ во Софија, се вратија во државава.Министерот за надворешни ...
сите 350 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 218 | | | веќе видена

Намалениот стандард поради економската криза предизвикана од високите цени на енергенсите и новите затворања на земјите поради новите соеви на коронавирусот го ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Москва: `Се надеваме дека длабоката држава во САД нема да ги проголта резултатите од самитот во Женева`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: