Арсовска: Малите и средните претпријатија се клучот за побрзо економско закрепнување


Време зa читање: 3 минути Малите и средните претпријатија се од клучно значење за постигнување одржлив економски раст. Тие се важен фактор за одржување на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Македонија има најголем пад на странски инвестиции во регионот во пандемиската 2020 година, покажуваат податоците објавени од Конференцијата за трговија и ...
| | веќе видена | слични

Ценовните шокови не само што бргу нема да се стабилизираат, туку и ќе добивааат на сила. Во исклучително деталната анализа на причините поради кои поскапуваат ...
| | веќе видена | слични
11 копии

„Македонскиот ИКТ сектор во последните години бележи постојан раст во број на компании и вработени, раст на извозот, на профитот и на приходите. Оваа ...
| | веќе видена | слични

Бизнисите мора да вложуваат во брзи процеси, а дигитализацијата е таа што помага во брзината, ефикасноста и оптимизацијата, затоа секој процес врз основа на ...
| | веќе видена | слични

Оваа индустрија е најбрзо-растечка во земјава и ги вработува најмладите и најпрогресивните граѓани", истакна премиерот Заев на отворањето на канцеларијата ...
| | веќе видена | слични

Македонија со власта на Заев е убедливо на дното по нивото на странски инвестиции во споредба со земјите од регионот тоа се должи на фактот што Македонија е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Туристичко-угостителската комора при Сојузот на стопански комори ја поздрави одлуката на Владата од 1 јули да се дозволи редовна работа и во затворените ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најголемата и најбизарната мигрантска криза во историјата конечно заврши. Новак Ѓоковиќ, дехидриран и видно исцрпен од малтретирање на тешката австралиска ...
сите 549 | | | веќе видена

Во акциска контрола на полицијата денеска на автопатот Куманово – Скопје – Велес санкционирани се 95 возачи кои возеле побрзо од дозволената брзина. Од нив, 16 ...
сите 483 | | | веќе видена

Оваа прва посета по формирањето на новите влади во Бугарија и Македонија го претставува новиот пристап во разговорите со меѓусебно уважување, отворен дијалог и ...
сите 287 | | | веќе видена

Со церемонија во Министерството за одбрана, Славјанка Петровска ја презеде функцијата министерка за одбрана од досегашната министерка Радмила Шекеринска. ...
сите 187 | | | веќе видена

Граѓаните се уморни од неспособноста на СДСМ и ДУИ во влада, а по однос на легитимитетот, Ковачевски како политичар и мандатар нема изборен легитимитет. ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовска: Малите и средните претпријатија се клучот за побрзо економско закрепнување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: