Туристичко-угостителската комора ја поздрави одлуката за овозможување работа на угостителските објeкти


Туристичко-угостителската комора при Сојузот на стопански комори ја поздрави одлуката на Владата од 1 јули да се дозволи редовна работа и во затворените ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот Зоран Заев и владиниот економски тим, вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, министерот за финансии Фатмир Бесими, заменик-министерот за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата останува најголем поддржувач на домашните компании и партнер на бизнис заедницата во креирањето и спроведувањето на економски политики со цел ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата Зоран Заев и владиниот економски тим, заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев и владиниот економски тим, заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) и УСАИД потпишаа Мeморандум за соработка со кој ја продолжуваат соработката за поддршка на претприемништвото и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Под паролата „Ние ги направивме првите чекори, одиме заедно понатаму“ компанијата Инфинити Енерџи ИТСС го одбележа завршетокот на првата, шестмесечна фаза од ...
| | веќе видена | слични

 Заедничките активности ќе вклучуваат поддршка на инвестициите во технологија и развој на нови производи, поттикнување на меѓусекторска соработка и подобрен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Партнери им се четири светски компании кои се на првите десет места на листата на „Fortune500“, а клиенти фирми кои произлегле од Стенфорд и Харвард, сепак во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 505 | | | веќе видена

Новиот импулс во односите меѓу Бугарија и Северна Македонија, по посетата на бугарскиот премиер, е добар знак за почетокот на преговори со Европската Унија ...
сите 501 | | | веќе видена

Во јуни 1914 година, европските пазари на акции и обврзници едвај реагираа на атентатот на надвојводата Франц Фердинанд, наследник на тронот на Австрија. Дури ...
сите 304 | | | веќе видена

Со конструкции за ЈП Градски Паркинг не може да се сокрие неспособноста на Арсовска, таа не знае да менаџира со парите на граѓаните, велат од СДСМ преку ...
сите 263 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ужива најголема доверба помеѓу граѓаните, затоа администраторот на владата водена од ДУИ, Ковачевски, бега од избори, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку ...
сите 278 | | | веќе видена

За време на вчерашните сообраќајни контроли во Скопје, полицијата утврди дека 13 возачи возеле иако немале возачка дозвола, а од контролираните возила, осум ...
сите 508 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Туристичко-угостителската комора ја поздрави одлуката за овозможување работа на угостителските објeкти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: