Македонија со најголем пад на странски инвестиции во регионот


Македонија има најголем пад на странски инвестиции во регионот во пандемиската 2020 година, покажуваат податоците објавени од Конференцијата за трговија и ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Отварање на прва фабрика за чипс најави Директорот на Агенцијата за странски инвестиции и промоција на извозот. Во тек се, рече Павлески, и контакти со неколку ...
| | веќе видена | слични

Сакам да испратам една охрабрувачка порака, дека економијата полека се враќа во нормалнет тек, рече директорот на Агенцијата за странски инвестиции и промоција ...
| | веќе видена | слични

Првпат македонските компании ќе може да учествуваат на престижниот избор што го организира Меѓунардониот трговски совет и да се натпреваруваат за наградите „go ...
| | веќе видена | слични

За прв пат македонските компании имаат можност меѓу 176 земји во светот да се натпреваруваат со своите деловни достигнувања за награда која ќе им овозможи ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти денеска директорот на Агенцијата за странски инвестиции и промоција на извозот, Дејан Павлески, тоа ќе им овозможи директен влез во светските ...
| | веќе видена | слични

Од веб страната на Стејт Департментот на САД исчезна извештај за климата околу инвестициите во Македонија. Во извештајот се зборува за корупција како сериозен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оставката секогаш билa и ќе биде чин на одговорност. Одбивањето на оставки во владата после еден таков трагичен настан како во Тетово само значи две работи: ...
сите 575 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 178 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Скопје, Тетово и Куманово се градовите во кои има најмногу активни случаи на заразени со корона вирус. Бројките на надлежните покажуваат пад на новозаразени, ...
сите 332 | | | веќе видена

Филипче иако бил предупредуван за лошиот квалитет на материјалот од кој се правени модуларните болници, не реагирал ама затоа трчал по брзи пари.Неговото ...
сите 143 | | | веќе видена

Вкупно 178 мерки изрече вчера полицијата во Скопје во рамките на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, а од нив повеќе од половината – 94 се ...
сите 246 | | | веќе видена

„Венко Филипче да имаше барем грам доблест досега ќе поднесеше неотповиклива оставка за трагедијата во Тетово со 14 загинати пациенти. Но овој човек ниту има ...
сите 166 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 330 | | | веќе видена

Осум ученици и класната се позитивни на коронавирус во основното училиште „Вера Циривири Трена“ во Карпош. Според епидемиолошката процена од утре сите 25 ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија со најголем пад на странски инвестиции во регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: