ВМРО-ДПМНЕ: Македонија со Заев е закована на дното со странски инвестиции, Албанија има 10, Косово 5, а Србија 40 пати повеќе инвестиции од нас


Македонија со власта на Заев е убедливо на дното по нивото на странски инвестиции во споредба со земјите од регионот тоа се должи на фактот што Македонија е ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии

Од утре, 8 јули, од 09:00 часот почнува аплицирањето за бескаматниот кредит од кредитната линија за трговски радиодифузни друштва. Јавниот повик за оваа ...
| | веќе видена | слични

Од утре, 8 јули, од 09:00 часот започнува аплицирањето за бескаматен кредит од кредитната линија за трговски радиодифузни друштва, информираат од Развојна ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи, министерот за финансии Фатмир Бесими и извршниот директор на Развојната банка на Македонија, Кире Наумов ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи денеска во Владата ја промовира бескаматната кредитна линија „КОВИД 4“.На прес-конференцијата ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 273 | | | веќе видена

Новите влади на Република Северна Македонија и Република Бугарија отворија ново поглавје во билатералните односи. Потврда за тоа е успешната меѓувладина ...
сите 341 | | | веќе видена

Иако ги насобира своите воени сили во близина на границата со Украина, Русија во неколку наврати изјави дека нема намера да ја нападне Украина.„Ништо не се ...
сите 540 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Шведска во нашата земја Кристин Форсгрен Бенгтсон. ...
сите 300 | | | веќе видена

Денеска во Алејата на великаните на загрепските гробишта Мирогој, членовита на семејството и најблиските пријатели и колеги се простија од Аки Рахимовски, ...
сите 168 | | | веќе видена

Руската амбасада во Скопје се огласи со сопствен коментар по изјавите на министерката за одбрана Славјанка Петровска . Амбасадата се спротивставува на ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија со Заев е закована на дното со странски инвестиции, Албанија има 10, Косово 5, а Србија 40 пати повеќе инвестиции од нас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: