Захарова: Изјавите на САД за нови санкции немаат правна основа

„Попрво рибата ќе проговори отколку Прага да добие надомест од Москва“, изјави претседателот на Комитетот за меѓународни работи на руската Дума, Леонид Слуцки ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерството за надворешни работи на Чешка денеска го повика рускиот амбасадор во Прага да ги претстави барањата на Чешка за целосна компензација од Русија ...
| | веќе видена | слични

Целта на воените вежби на НАТО и Украина е да се создаде „бесконечна дестабилизација во близина на руските граници“, изјави портпаролот на Министерството за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Останато

Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан” создава многу можности за подобар живот на ...
сите 510 | | | веќе видена

Слободата е највисокиот идеал и цел на еден народ. Таа започнува како идеја на една генерација која сака да биде своја на своето и самата да одлучува за ...
сите 193 | | | веќе видена

Две девојчиња, од кои едното потешко, се повредени откако во нив удрил автомобил во Скопје додека се возеле на тротинет. Според информациите на МВР, несреќата ...
сите 384 | | | веќе видена

Повторно висок број на новодијагностицирани лица со Ковид-19 е регистриран во текот на вчерашниот ден. Најголем дел од новите 72 случаи се бележат во Скопје – ...
сите 358 | | | веќе видена

Српскиот епидемиолог и член на Кризниот штаб за борба против коронавирусот, д -р Предраг Кон, денеска изјави дека има зголемување на активноста на вирусот, ...
сите 462 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Захарова: Изјавите на САД за нови санкции немаат правна основа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: