ИНТЕРВЈУ со Димковски: Државното земјоделско земјиште има значење само ако се обработува во спротивно ќе остане предмет на узурпација


Предлог законот за земјоделско земјиште дава рамноправност и еднаквост на земјоделците кои сакаат да ја купат земјата или да продолжат да ја обработуваат под ...
| | веќе видена | слични

И странски лица и компании ќе можат да закупат пасиште со површина од 10 и повеќе хектари во земјава. Странците доколку на јавното наддавање немаат конкурент ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа денес најави продолжување на рокот за аплицирање за субвенции. „Како што сме кажале и ...
| | веќе видена | слични

Пчеларите имаат уште една шанса да ги премислат Министерството за земјоделство и Јавното претпријатие за пасишта да го сменат членот 23 со кој се определува ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Сточарите од Кичевско, но и од други региони во земјава се уште ги немаат добиено субвенциите за минатата 2020 година, а веќе календарски изминува шестиот ...
| | веќе видена | слични

Земјоделецот Митат Исмаиловски од село Будаково е познат како сериозен производител кој заедно со неговото семејство обработуваат 400 ха земја со најсовремена ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Србија ќе им подели напуштени селски куќи на повеќе млади брачни парови што ќе се пријават на конкурсот што започнува на 28 јуни. За оваа иницијатива, државата ...
| | веќе видена | слични

Симболично, на Видовден, Србија ќе го отвори конкурсот на кој ќе може да се пријавуваат млади брачни двојки за државата да им подари напуштени селски куќи, ...
| | веќе видена | слични

„Јас сум Денис Теловски од село Будаково, млад земјоделец, сточар. Ние сме тројца браќа и цела фамилија се занимаваме со земјоделство. Обработуваме 50 хектари ...
| | веќе видена | слични

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНТЕРВЈУ со Димковски: Државното земјоделско земјиште има значење само ако се обработува во спротивно ќе остане предмет на узурпација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: