Пчеларите на 2 јули имаат последна шанса да се изборат против пашарината


Пчеларите имаат уште една шанса да ги премислат Министерството за земјоделство и Јавното претпријатие за пасишта да го сменат членот 23 со кој се определува ...
| | веќе видена | слични

Пчеларите во земјава велат дека е апсурдно да се плаќа пашарина за пчелите. Според нив, оваа мерка ќе ги демотивира луѓето да се занимаваат со пчеларство. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тим од Комисијата на ВМРО за земјоделство, шумарство и водостопанство предводена од членот Оливер Ивановски денес оствари средба со земјоделци од струмичкиот ...
| | веќе видена | слични

Лошиот пласман и ниските откупни цени се најголемата причина што младите не сакаат да работата земјоделство. Со одгледување зеленчук во струмичко најчесто се ...
| | веќе видена | слични

И странски лица и компании ќе можат да закупат пасиште со површина од 10 и повеќе хектари во земјава. Странците доколку на јавното наддавање немаат конкурент ...
| | веќе видена | слични

Останато

Христијан Мицкоски во Тема на денот на Сител се огласи и за енергетската криза којашто е застапена секаде во Европа не само во Македонија, но тој нагласува ...
сите 525 | | | веќе видена

Се кројат нови рестриктивни мерки - во пресрет на зимата се стега обрачот околу можноста за влез во угостителски објекти и шопинг центрите. Здравствените ...
сите 90 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 242 | | | веќе видена

НАЈАВЕНА Е НОВА МЕРКА Министерот за здравство Венко Вилипче денеска изјави дека засега здравствените власти не размислуваат за воведување задолжителна ...
сите 122 | | | веќе видена

Цените на горивата забележаа скок. Исходот од вчерашната одлука на РКЕ е да поскапат и бензините и дизелот. Цените на бензините од полноќ се зголемија за два ...
сите 48 | | | веќе видена

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ж.Т.(19) од с.Туденце, општина Јегуновце, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „прикажување ...
сите 286 | | | веќе видена

Додека кај нас, кога е корона вирусот во прашање, вообичаено „се е под контрола“ поради што сме на второ место во светот по смртност, а денеска Филипче ...
сите 335 | | | веќе видена

Денеска се одбележуваат 28 години од првиот натпревар на македонската фудбалска репрезентација. Онаа прва генерација на фудбалери која во Крањ ја совлада ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пчеларите на 2 јули имаат последна шанса да се изборат против пашарината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: