(ВИДЕО) Важна информација: Министерот Хоџа најавува продолжување на рокот за пријавување за субвенции


Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа денес најави продолжување на рокот за аплицирање за субвенции. „Како што сме кажале и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа денеска уште еднаш повтори дека со ребалансот на Буџетот ќе бидат исплатени сите субвенции ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Да се исплатат субвенциите за млеко производителите лозарите градинарите и земјоделците. Како и 5 милиони евра  за Ковид и под Ковид мерките за 30 илјади ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Околу 95 отсто од регистрираните земјоделски производители во кочанскиот регион поднеле барање за добивање субвенции од програмата за директни плаќања во 2021 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Граѓаните на утрешното гласање пред да го постават прстот за уредот за отпечаток, прво ќе треба да го дезинфицираат. Исто така, после секое гласање ќе треба да ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 72 | | | веќе видена

Изборниот молк како никогаш досега поминува како ден на масовен изборен поткуп. Кандидати за градоначаници, актуелни градоначалници и кандидати, активисти, ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Важна информација: Министерот Хоџа најавува продолжување на рокот за пријавување за субвенции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: