Странци ќе напасуваат добиток на македонските пасишта и за 10 евра по хектар


И странски лица и компании ќе можат да закупат пасиште со површина од 10 и повеќе хектари во земјава. Странците доколку на јавното наддавање немаат конкурент ...
| | веќе видена | слични

Пчеларите во земјава велат дека е апсурдно да се плаќа пашарина за пчелите. Според нив, оваа мерка ќе ги демотивира луѓето да се занимаваат со пчеларство. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тим од Комисијата на ВМРО за земјоделство, шумарство и водостопанство предводена од членот Оливер Ивановски денес оствари средба со земјоделци од струмичкиот ...
| | веќе видена | слични

Лошиот пласман и ниските откупни цени се најголемата причина што младите не сакаат да работата земјоделство. Со одгледување зеленчук во струмичко најчесто се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дури 83 отсто од починатите од Ковид-19 не биле вакцинирани, покажува последната статистика. Исто така, 79 отсто од хоспитализираните не се вакцинирани, како и ...
сите 360 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 443 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 206 | | | веќе видена

По 20 дена во кои партиите и коалициите ја претставуваа својата понуда пред граѓаните, на полноќ заврши изборната кампања и почна изборниот молк пред неделните ...
сите 301 | | | веќе видена

Сакам да се обратам до земјоделците, до работниот народ на Македонија , луѓето кои заслужуваат многу повеќе почит и повеќе поддршка од Македонија. Не и ...
сите 418 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Странци ќе напасуваат добиток на македонските пасишта и за 10 евра по хектар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: