Сточарите се уште ги чекаат субвенциите, најавуваат блокади на патиштата


Сточарите од Кичевско, но и од други региони во земјава се уште ги немаат добиено субвенциите за минатата 2020 година, а веќе календарски изминува шестиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Околу 95 отсто од регистрираните земјоделски производители во кочанскиот регион поднеле барање за добивање субвенции од програмата за директни плаќања во 2021 ...
| | веќе видена | слични

Втора година по ред, Општина Прилеп издвојува средства за субвенционирање на дел од трошоците на граѓаните за купување на грејни тела со инвертор и велосипеди. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кога велиме дека Заев ги подели луѓето на граѓани од прв и граѓани од втор ред, длабоко на дното од вториот ред се земјоделците во Република Македонија. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вкупно 129 битолчани ќе добијат субвенции за купување на велосипеди од 297 колку што се јавија на јавниот повик. Останатите 168 граѓани кои „задоцнија“ на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа денес најави продолжување на рокот за аплицирање за субвенции. „Како што сме кажале и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните на утрешното гласање пред да го постават прстот за уредот за отпечаток, прво ќе треба да го дезинфицираат. Исто така, после секое гласање ќе треба да ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 72 | | | веќе видена

Изборниот молк како никогаш досега поминува како ден на масовен изборен поткуп. Кандидати за градоначаници, актуелни градоначалници и кандидати, активисти, ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сточарите се уште ги чекаат субвенциите, најавуваат блокади на патиштата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: