Во Албанија само еден нов случај со Ковид-19, хоспитализирани тројца пациенти

По петнаесет месеци од првите два потврдени случаи со Ковид-19 се чини Албанија се збогува со опасниот вирус. По ниските едноцифрени бројки на ново заразени на ...
| | веќе видена | слични
10 копии
6 копии

Денеска и утре во Албанија се „отворени денови“ за вакцинација на популацијата над 18 години. На порталот e-Albania во изминатите два дена се пријавиле над ...
| | веќе видена | слични
15 копии

„Сигурен 100% ефикасен третман се уште немаме, но имаме некои јасни ставови за тоа дека вакцинацијата е најдобриот пристап во справување со епидемијата“ - рече ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Половина од лицата над 70 години, односно 52% од населението досега имаат примено барем една доза вакцина против Ковид-19, а исто така најмалку една доза ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Таа како и сите останати кои што претходно пристигнаа во земјава штитат од 100% хоспитализација и потежок вид на болест или евентуална смрт, особено од делта ...
| | веќе видена | слични

Со теренската вакцинација, ќе се обидеме што полесно да допреме до што поголем број на граѓани, рече вчера министерот за здравство Венко Филипче на вчерашната ...
| | веќе видена | слични

Кон средината на јули ќе започне теренската вакцинација, со што целта е да се опфати поголем број на граѓани како и оние во руралните и непристапни средини, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 157 | | | веќе видена

Откако беше разрешена, од кабинетот на премиерот Заев велат дека Ана Петровска е квалитетен кадар и ќе и биде понудена функција во Министерството за животна ...
сите 65 | | | веќе видена

Вакцинираното лице има осум пати помала веројатност да се зарази од делта во споредба со невакцинирано лице и 25 пати помала веројатност да бидат ...
сите 501 | | | веќе видена

Вложивме многу време и напори да воспоставиме прагматичен дијалог на сите нивоа меѓу Бугарија и Македонија и да постигнеме договори што ќе бидат прифатени во ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Албанија само еден нов случај со Ковид-19, хоспитализирани тројца пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: