11 градови немаат ниту еден заболен


Се погласни се барањата за построги ковид-контроли за германските туристи кои се враќаат во нивната татковина. Брзото ширење на заразни со делта мутацијата во ...
| | веќе видена | слични

Делта варијантата на Ковид-19 сега е застапена со околу 20 % на сите случаи зарази во Франција, соопшти денеска Министерот за здравство на Франција, Оливие ...
| | веќе видена | слични

Квинсленд воведе тридневен карантин во својот главен град Бризбејн, а Перт, главниот град на Западна Австралија, денеска го почна четиридневниот карантин, ...
| | веќе видена | слични

Москва досега забележа најголем број на жртви од „Ковида-19“, како резултат на ширењето на делта, што ги принуди земјите низ регионот на Азија-Пацифик повторно ...
| | веќе видена | слични

Според официјалните податоци на Светската здравствена организација, во последните 24 часа, бројот на нови случаи во светот изнесува 311.291, а земјите кои ...
| | веќе видена | слични

Секоја втора нова инфекција со коронавирус во Германија е најверојатно со варијанта Делта, соопшти денеска Институтот за инфективни болести Роберт Кох, јави ...
| | веќе видена | слични

Секвенционирањето на геномот покажало дека варијантата делта, која првично е идентификувана во Индија, претставува 36 проценти од инфекциите во неделата од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што веќе видовме, моралноста и владеењето на г-нот Заев и г-нот Филипче не одат во иста реченица. Вчера кажавме дека оставката е најмалку за што треба да ...
сите 522 | | | веќе видена

Организаторот на протестот во Тетово е единствениот од петмината уапсени што ги известил властите на затворот Шутка дека започнал штрајк со глад во знак на ...
сите 144 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 81 | | | веќе видена

Оставката секогаш билa и ќе биде чин на одговорност. Одбивањето на оставки во владата после еден таков трагичен настан како во Тетово само значи две работи: ...
сите 167 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 111 | | | веќе видена

Осум ученици и класната се позитивни на коронавирус во основното училиште „Вера Циривири Трена“ во Карпош. Според епидемиолошката процена од утре сите 25 ...
сите 226 | | | веќе видена

18 и 23 годишно лице се најмладите пациенти кои се регистрирани во вчерашната црна ковид статистика на Институт за јавно здравје. 18 годишниот пациент, без ...
сите 387 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

11 градови немаат ниту еден заболен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: