Двојно е зголемен бројот на заразени со делта сојот на коронавирус во Германија


Секвенционирањето на геномот покажало дека варијантата делта, која првично е идентификувана во Индија, претставува 36 проценти од инфекциите во неделата од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ниту еден од заболените не бил вакциниран, информираше министерот за здравство Венко Филипче. Нов, четврти по ред случај на индискиот сој на коронавирус е ...
| | веќе видена | слични

Од голема загриженост во моментот е Делта варијантата на коронавирусот, многу заразна (и можеби поопасна), што за првпат беше идентификувана во Индија во ...
| | веќе видена | слични

Австралијанците сега веднаш би го затвориле Велес на само пет дена, колку што просечно трае периодот на инкубација на Делта сојот. Во оваа фаза, додека вирусот ...
| | веќе видена | слични

Сите коронамерки во Германија би требало да бидат укинати откако вакцината ќе им се понуди на сите, изјави министерот за надворешни работи Хајко Мас. „Ова го ...
| | веќе видена | слични

Брзо се прошири низ Индија, а потоа и во Велика Британија, предизвикувајќи голем број на заразени и смртни случаи. Делта се шири и во Европа. Пет факти за ...
| | веќе видена | слични

Колективен имунитет на коронавирус веројатно нема да се постигне без вакцинирање на деца и адолесценти, објави германското здружение за имунологија ...
| | веќе видена | слични

Велешанец, кој не бил вакциниран е четвртиот пациентзаболен со делта сојот на корона вирусот во Македонија. Уште четворица пациенти се испитуваат и се чекаат ...
| | веќе видена | слични

Детектиран нов случај на индиски сој на коронавирусот кај пациент кој се лекува во Велес. Резултати се чекаат за уште четворица од Скопје, информира министерот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двојно е зголемен бројот на заразени со делта сојот на коронавирус во Германија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: