Индија, Бразил, Русија и Колумбија бележат најголем број на новозаразени со Ковид-19

Според официјалните податоци на Светската здравствена организација, во последните 24 часа, бројот на нови случаи во светот изнесува 311.291, а земјите кои ...
| | веќе видена | слични
6 копии
9 копии

Состојбата со ковид 19 е стабилна, засега нема нови препораки или воведување на нови рестриктивни мерки поради делата сојот одлучи од Комисијата за заразни ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.650 тестирање, а регистрирани ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 333 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, претпладне во западните делови со зголемена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Индија, Бразил, Русија и Колумбија бележат најголем број на новозаразени со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: