Од 1.601 тестиран, тројца се позитивни на Ковид 19 - починаа двајца пациенти


Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.601 тестирања, а регистрирани ...
| | веќе видена | слични

Делта варијантата на Ковид-19 сега е застапена со околу 20 % на сите случаи зарази во Франција, соопшти денеска Министерот за здравство на Франција, Оливие ...
| | веќе видена | слични

Квинсленд воведе тридневен карантин во својот главен град Бризбејн, а Перт, главниот град на Западна Австралија, денеска го почна четиридневниот карантин, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Словенечкиот министер за здравство Јанез Поклукар во понеделникот предупреди на опасноста од четврт бран на епидемијата со Ковид-19, како резултат на падот на ...
| | веќе видена | слични

Москва досега забележа најголем број на жртви од „Ковида-19“, како резултат на ширењето на делта, што ги принуди земјите низ регионот на Азија-Пацифик повторно ...
| | веќе видена | слични

Според официјалните податоци на Светската здравствена организација, во последните 24 часа, бројот на нови случаи во светот изнесува 311.291, а земјите кои ...
| | веќе видена | слични

Секоја втора нова инфекција со коронавирус во Германија е најверојатно со варијанта Делта, соопшти денеска Институтот за инфективни болести Роберт Кох, јави ...
| | веќе видена | слични

Секвенционирањето на геномот покажало дека варијантата делта, која првично е идентификувана во Индија, претставува 36 проценти од инфекциите во неделата од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 395 | | | веќе видена

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека Иницијативата „Отворен Балкан“ ќе му овозможи на овој регион да има поинаква иднина, ќе овозможи поврзување на ...
сите 432 | | | веќе видена

Откако претседателот Стево Пендаровски не го потпиша новиот Изборен законик, премиерот Заев вели дека Владата ќе го укине или ќе го намали прагот од 2 отсто ...
сите 205 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 187 | | | веќе видена

Повторно зголемување на бројките на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се бележи во текот на вчерашниот ден. Од направени 5.315 тестирања, регистрирани ...
сите 169 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 244 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од 1.601 тестиран, тројца се позитивни на Ковид 19 - починаа двајца пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: