Воздушен напад во близина на Дамаск, најмалку осум лица загинати


Почнувајќи од 2018 година, претставникот на Катар патуваше со милиони долари во куфери од Доха до аеродромот „Бен Гурион“ во Тел Авив, по што беше придружуван ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Радио станицата на движењето Хамас јави дека ноќеска израелски авиони нападна палестински камп за обука, што е прв израелски напад по прекинот на огнот од ...
| | веќе видена | слични

Радиостаниците под контрола над исламистичкото движење Хамас кое го контролира Појасот Газа известија дека изминатата ноќ кон средата израелски борбен авион ...
| | веќе видена | слични

Израел изврши воздушни напади врз Појасот Газа откако палестинските групи од енклавата испратија запалливим балони кон јужниот дел на Израел. Војската тврди ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Израел синоќа ги бомбардираше позициите на Хамас, со тоа беше прекршено примирјето во Појасот Газа, јавуваат светските агенции.Израелската страна тврди дека ...
| | веќе видена | слични

Израелската војска подоцна потврди дека нејзините авиони ги нападнаа воените објекти на Хамас во појасот Газа, како одговор на лансирањето на запалливи балони, ...
| | веќе видена | слични

Израелските воени сили почнаа воздушни напади врз појасот Газа, . Ова е прва офанзива откако новата коалициска влада ја презеде власта, само неколку недели по ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Повеќе од илјада Израелци под будно око на силни полициски сили, вечерва маршираа на парада во Источен Ерусалим на повик на крајната десница, што е прв тест за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 927 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 95 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Воздушен напад во близина на Дамаск, најмалку осум лица загинати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: